Menu:

Dveřní kliky a štítky

Problematika dveří se může někomu možná zdát zbytečná a nezajímavá, ale pro ty, co řeší koupi nových dveří nebo pro odborníky na tyto věci, je to velmi ožehavé téma, kterým se denně zabývají. Koupě dveře sebou nese mnoho starostí a potřebných informací, které si musí člověk vyhledat, pokud chce koupit kvalitní produkt, který mu bude sloužit řadu let. Například je nutné se s koupí dveří zabývat také věcí zvanou dveřní kování. Toto kování je nedílnou součástí každé kliky, která jím musí být vybavena, aby byla plně funkční. Je rozdíl, jestli se bude jednat o kování na vnitřní nebo vnější dveře. Hlavní rozdíl je zejména v materiálu, stylu i celkovém zabezpečení celého kování a kliky nevyjímaje.

Nejen kování na dveře, ale důležitý je i výběr samotné kliky. Ta by měla být ve stylu, který se bude hodit ke dveřím. Pokud se bude jednat o kliku na dveře venkovní, musí být vyrobena z pevného materiálu, který zabrání případnému vstupu nezvaných lidí. Dnes je také velmi moderní ke stylu kliky zkombinovat styl dveřního štítku. Těch je na našem trhu takové množství, že si nebudete moci rozhodnout pro ten pravý. Dveřní štítky jsou velmi důležité. Udávají totiž první dojem, který si návštěvníci vašeho domu získají. Je hezké, pokud je tedy, jak již bylo zmíněno, štítek sladěn se stylem kliky. Dají se také sehnat štítky v mnoha tvarech, stylech i barvách. Dokonce si dnes můžete nechat vyrobit štítek na dveře přímo na míru. Pokud si budete přát, nechte si vyrýt na štítek také jmenovku.

Z toho všeho vyplívá, že dokonalost dveří závisí ve velké míře na výběru kliky a také štítku. Soulad je velmi důležitý, a pokud si přejete, aby byla každá návštěva a hlavně vy sami spokojeni s vaším bydlením, je důležité začít hned u vchodových dveří, které jsou to první, co lidé při vstupu do bytu uvidí. Naštěstí dnešní doba přeje všem, co si chtějí vybrat dokonalé doplňky do svého domu nebo bytu. Trh je totiž doslova přeplněn různými detaily, které mohou být například v podobě dokonalého štítku na dveře.

27. 01. 2012