Menu:

Kliky na plastová okna

Jen velmi těžko bychom hledali nějaký novější domek, který by neměl plastová okna. Jiná okna mimo klasická dřevěná se již až tolik nemontují a je nutné říct, že takováto okna jsou schopna splnit i ta nejpřísnější kritéria, která jsou na z hlediska bezpečnosti a také z pohledu designu stanovena. Ideální volbou jsou zejména značková plastová okna, která mohou vypadat naprosto skvěle, a lze se na ně spolehnout.


Poměrně důležité a prakticky nezbytné je jak u klasických, tak i u plastových oken pochopitelně kování. Bez opravdu kvalitního kování se neobejdou žádné interiérové dveře a pochopitelně ani plastová okna. Ideální volbou je kování, které bude korespondovat s charakterem určitých oken. Z hlediska designu lze volit mnohé typy klik, které mohou vypadat různě. Zajímavé jsou jak mnohé lineární typy klik, tak pochopitelně i některé kliky, které se snaží spíše imitovat starší kliky. Je ryze na majiteli určitého interiéru, který se přímo zařídí podle toho, jestli kliky mají splňovat spíše mnohé moderní parametry, anebo mají být třeba v nějakém retro stylu. Moderní kování může v tomto ohledu hodně překvapit prakticky každého člověka. Záleží pouze na tom, jaký druh kování tento člověk bude volit.


Důležitá je pochopitelně také barva kliky, která může být mnohdy rozhodující. Je možné volit třeba nerezové kliky anebo kliky, které budou barevně ladit právě se samotnou konstrukcí okna. Dveřní kliky v barvě dveří a okenní kliky v barvě oken určitě nejsou žádnou výjimkou, která by se nepoužívala, ba naopak. Mnohdy takovéto provedení vypadá velmi elegantně, obzvláště tehdy, když jsou do interiéru montována okna bílá, která potřebují doplnění v klice vyvedené právě v bílé barvě. Volit lze ale také bez problémů klidně i různé dřevěné dekory, které mohou vypadat velmi zajímavě.     

26. 03. 2012