Menu:

Koberce a dekorační polštářky

Co by to byl za interiér, který by nedisponoval nějakými dekorativními prvky. Jen velmi těžko je možné si představit útulný pokoj, ve kterém by byl pouze samotný nábytek a nic dalšího. Zapotřebí je zcela určitě nějaké hezké dekorace, která je schopna neskutečným způsobem tu či onou místnost oživit. Z dekoračních prvků bychom mohli jmenovat třeba různé obrazy, vazby a podobné záležitosti, nicméně zapomenout bychom neměli ani na dekorační polštářky, které mohou vypadat v každém interiéru hodně zajímavě.

Kam tedy dekorativní polštáře patří z hlediska místností? Nejfrekventovanější místností je v tomto ohledu zcela určitě obývací pokoj. Právě tady si najdou své nedílné místo dekorační polštářky různého typu. Vše se logicky odvíjí zejména od toho, jak vypadá samotný interiér tohoto pokoje, jelikož mnozí lidé volí dekorace právě podle toho, co vlastně mají v daném pokoji za nábytek a jak vypadá z hlediska barevného provedení samotná malba. Ideální jsou do obývacího pokoje zejména takové dekorativní polštáře, které budou vyvedeny ve stejném barevném odstínu jako sedací souprava. Buď mohou být takovéto dekorační polštáře úplně stejné jako křesla a gauč, anebo může dojít k drobným barevným odstínovým rozdílům, které ale budou působit velmi elegantně.

Není třeba špatné zvolit nějakou barvu polštářků, které vzhled celkové místnosti bude umět skvěle zjemnit. Třeba k rudým barvám sedací soupravy je dobré volit další odstíny červené anebo oranžové. Hodně oblíbená je také mimo jiné žlutá barva anebo některé podobné odstíny. Dost důležité jsou také tvary dekorativních polštářků, které mohou být také rozličné. Typické jsou zejména dekorační polštářky oblých tvarů. Ty vypadají poměrně jemně a nejsou tím, co by mělo být v obývacím pokoji dominantní. Ve skutečnosti by tomu tak mělo být, jelikož mnohem více by na oko příchozího měly působit třeba části sedací soupravy anebo nábytek. I tak ale někteří lidé volí čtvercové dekorační polštářky anebo polštářky tvaru obdélníku.

Do ložnice je třeba dobré zvolit dekorační polštářky ve velmi jemných světlých barvách. Zajímavé je určitě také provedení dekoračních polštářků, které jsou určeny do dětského pokoje. Tyto dekorační polštářky jsou většinou pestrobarevné a často je zdobí třeba pohádkové motivy anebo motivy oblíbených dětských hrdinů. Ideální je postupovat podle fantazie dítětem, které v tomto dětském pokoji žije.

Dekorační polštářky také mohou doladit prostor s koberci. Pokud si najdete zajímavé kusové koberce nebo koberce na míru, jistě najdete takové, jaké se budou hodit.

28. 09. 2011